GÖKHAN ÖZEN FAN CLUB
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GÖKHAN ÖZEN FAN CLUB

FORUM SAYFAMIZA HOŞ GELDİNİZ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Gökhan Özen: İki Kez Aşık Oldum

YazarMesaj
MuRaT_GöKhAn
Admin

Gökhan Özen: İki Kez Aşık Oldum Empty
MesajKonu: Gökhan Özen: İki Kez Aşık Oldum   Gökhan Özen: İki Kez Aşık Oldum Icon_minitimeC.tesi Haz. 07, 2008 8:49 pm

Genç kızların sevgilisi Gökhan Özen, ‘Ben sevgilerimi yoğun yaşıyorum ve uzun süren beraberliklerim oluyor. Benim için duygu varsa ilişki vardır, duygu yoksa ilişki yoktur’ diyor
Genç kızların sevgilisi Gökhan Özen, ‘Ben sevgilerimi yoğun yaşıyorum ve uzun süren beraberliklerim oluyor. Benim için duygu varsa ilişki vardır, duygu yoksa ilişki yoktur’ diyor

GÖKHAN ÖZEN : DELİKANLI KIZLAR HOŞUMA GİDİYOR

Son günlerde söz ve müziği Nazan Öncel’e ait ‘Benim İçin N’apardın’ şarkısıyla ortalığı kasıp kavuran Gökhan Özen star’a konuştu. Özen ‘Sevdiğim insan için göze alamayacağım hiçbir şey yoktur. Gözüm kararırsa sevgiden herşeyi yaparım’ dedi. ‘Kalbim Seninle’ adlı maxi single’ı kısa bir süre önce DMC’den piyasaya çıkartan yakışıklı sanatçı en çok ‘havalı’ denilmesinden rahatsız. Gökhan Özen bu konuda kız arkadışının da uyarısı olduğunu tüm ayrıntısıyla anlatırken ‘Kesinlikle havalı değilim’ dedi. Gökhan Özen’le ilk 2000 yılında ‘Özelsin’ albümüyle tanıştık. Ardından ‘Duman Gözlüm’ geldi. ‘Aramazsan Arama’ şarkısıyla insanlar bir anda tanımaya başladı. ‘Sana Yine Muhtacam’, ‘Kader Utansın’, ‘Benim İçin N’apardın’ ile müzikte koşar adım hedeflerine ilerliyor. Yakışıklı sanatçıyla özel hayatından, maxi single’ına, yurt dışındaki hedeflerine kadar hemen her konuda konuştuk. Özen tüm sorularımızı içtenlikle yanıtladı.

Kısa bir süre önce ‘Kalbim Seninle’ adlı maxi single’la hayranlarınızla buluştunuz, neler hissediyor sunuz?

Şu an gayet mutluyum, çünkü uzun bir süre bu maxi single üzerinde çalıştım. 8, 9 ay Londra’da ve Türkiye’de stüdyo çalışmaları ayrı ayrı devam etti. Bazı şarkılar üzerinde 2 yıl çalıştım. İkinci klibim yolda

Maxi single’da hangi şarkılar yer alıyor?

Kalbim Seninle, One More Time, Kader Utansın, Benim İçin N’apardın. Kalbim Seninle’nin ayrıca akustik versiyonu var. Benim İçin N’apardın’ın bir de disco remiksi bulunuyor.

‘Benim İçin N’apardın’ çok sevildi. İkinci klibi hangi şarkıya çekecek siniz?

İkinci klibi ‘Kalbim Seninle’ adlı şarkıya çekeceğiz. Bu sefer klibin yönetmenliğini de ben yapıyorum.

Yönetmenlikte de iddialı mısınız?

Yönetmen olacağım diye bir iddiam yok, sadece kendi klibimin yönetmenliğini üstleniyorum, bir deneme yapıyorum.

Oyunculuk yapmayı düşünüyor musunuz?

Eğer bir gün düşünürsem, komple planını yaparak, eğitimini alarak, yapmayı tercih ederim.

Geçmiş yıllarda müzikli şarkılı filmlerin yapıldığı günlerde pek çok sanatçı film çevirdi.

Ne güzel, en güzeli, şarkı söyleyen sanatçılar şimdi de film çevirsinler.

İlk albümden bu yana kaç yıl oldu?

Beş yıl oldu. İlk albümüm çıktığı zaman ne oldu biliyor musun? Tutmadı. Aslında ‘Özelsin’ bence bir tanedir. Çünkü ilk albümüm ve 19 yaşında bütün hayalleri kurarak bu albümü yaptım. Ama maalesef birtakım aksililklerden dolayı fazla bilinmedi.

Bir sonraki albümde ‘Özelsin’den şarkılar olacak mı?

Kalbim Seninle’den önceki son albümümüzde ‘Dayanamam’ şarkısını kullandım. Yavaş yavaş ‘Özelsin’ deki şarkıları yeni albümlere birer birer taşımak istiyorum, çünkü; benim için çok özel ve hakikaketen önemli parçalar var orada.

‘Aramazsan Arama’ ile adınızı duyurdunuz.

Evet, ‘Aramazsan Arama’ ile, ondan sonra bütün Türkiye ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızla tanışmış olduk.

Kaç yıldır müzik camiasının içindesiniz?

6,5-7 yıldır.

Tarkan ve Mustafa Sandal’dan önce davranarak ‘One More Time’ adlı şarkıyı İngilizce okudunuz. Öne geçtiğinizi düşünüyor musunuz?

Yok, hayır. Önemli olan Avrupa’da iyi birşeyler yapabilmek. Bunun için de hep birlikte birbirimize destek olmalıyız.

AVRUPA BENDEN DUYACAK

One More Time’ı Türkiye’ye uyarlarken nelere dikkat ettiniz?

One More Time’ın İngilizce sözleri yazılırken yaş olarak, fizik olarak şarkının bana gitmiş olmasına dikkat ettim. Şarkıyı yorumlarken çok fazla zorluk çekmedim hatta büyük keyif aldım. Daha önce bu şarkıyı kadın ağzından duymuşlardı. Yunanistan’da Anna Vissi Yunanca okudu. Şimdi de Avrupa’da dinleyiciler İngilizce olarak benim ağzımdan duyacaklar.

Avrupa’da ne zaman piyasaya çıkacak?

Firmamım belirlediği tarih Aralık.

One More Time’a klip çekmeyi düşünüyor musunuz?

Avrupa’da rafa koyduğumuz zaman oradaki versiyonuna çekmeyi düşünü yoruz. Türkiye’de ‘Kalbim Seninle’nin içine ‘One More Time’ı dahil etmemizin sebebi; burada ki insanlara sürpriz olsun istedik.

Nazan Öncel’den aldığınız ‘Benim İçin N’apardın?’ büyük dikkat çekti. Nazan Öncel’le çalışmak nasıl bir duygu?

Nazan hanımla çalışmak çok güzel bir duygu. Bizim elektriğimizin çok tuttuğunu düşünüyorum, çok şeker, çok güzel bir insan. Ayrıca o çok titiz birisi, işim konusunda ben de öyleyim. Kafa kafaya verip işin en iyisini yapmaya çalıştık, o da sağolsun işin her aşamasında bizim yanımızda oldu. Kendi varlığıyla stüdyoya geldi, mikslere katıldı. İşin her aşamasında titiz birisiyle çalışmak benim için çok güzel oldu.

Şarkıda Benim İçin N’apardın? diyorsunuz. Siz sevdiğiniz için neler yaparsınız?

Sevdiğim insan için göze alamayacağım hiçbir şey yok.

Gelip geçici değil diyorsunuz yani...

Asla. Ben sevgilerimi yoğun yaşıyorum ve uzun süren beraberlikler yaşadım şimdiye kadar. Zaten iki kez aşık oldum. O yüzden benim için duygu varsa ilişki vardır, duygu yoksa ilişki yoktur. Duygu da zaman isteyen birşey olduğu için hep böyle uzun zamanlı ilişkiler hayatımda olmuştur.

Aşk hakkında neler düşünüyorsun?

Aşk çok özel bir duygu. İlk 18 yaşımda aşık olmuştum.

18 yaşında ne kadar sürdü?

3.5 sene sürdü, tam ilişki değildi. Ondan sonra yaşadığım ilişkimde süreç olarak söylüycem 4,5 sene falan sürdü. Yani bir üç buçuk sene var bir dört buçuk sene var. Zaten arada da fazla bir zaman kalmıyor. O yüzden çok fazla da ilişki yaşadığımı söyleyemem.

Gökhan Özen’in farkı nedir?

Kendi soundum olduğunu düşünüyorum ve kendi sounduma çok önem veri yorum. Her albümümde sounduma birşeyler katmak adına stüdyoda emek harcıyorum. Çok yoğun bir emek harcıyorum.

Şarkılarınızda arabeskte insanı çeken o sıcak taraf var ama şarkılar kesinlikle pop. Çok değişik bir sound...

Ben Arabesk dediğimiz tarzı çok se verek dinliyorum açık söyleyeyim, çokda keyif aldığım zamanlar oluyor arabeskten. Orhan Gencebay’ı, İbrahim Tatlıses’i Müslüm Gürses’i çok severek dinlediğim için, bu müziğin benim kendi müziğime de yansıdığını düşünüyorum.

ASLA HAVALI DEĞİLİM

Kime sorsam Gökhan Özen havalı diyor. Havalı mısınız?

17 yaşımdayken kız arkadaşım beni birgün kendi arkadaş çevresiyle tanıştırdı. Ertesi gün kız arkadaşım bana; ‘Ya senin için çok havalı, çok burnu havada’ dediler dedi. Ondan bir hafta sonra biz çocuklarla yine görüştüğümüz zaman bunu bana kendileri söylediler, ‘Biz sana çok havalı bir adam demiştik ama samimiyeti ilerlettikçe gördük ki öyle bir insan değilsin’ demişlerdi. Ondan sonra şöyle düşünüyorum; dışardan görünen farklıdır. Ben oturup sohbet ettiğim zaman insanlarla çok iyi elektrik alıp verebilen bir insanım.

Röportaj: -OLCAY ÜNAL SERT - 15.10.2005
Kaynak: STAR GAZETESİ-CUMARTESİ İLAVE
http://gokhanozen.canadian-forum.com

Gökhan Özen: İki Kez Aşık Oldum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-